2009-2010 ÇOCUK SATRANÇ LİGİ İL VE İLÇE SEÇMELERİ TAMAMLANDI.

2009-2010  ÇOCUK SATRANÇ LİGİ İL VE İLÇE SEÇMELERİ TAMAMLANDI.

Gruplarında Kemaliye İlköğretim Okulu, Şah Mat ve Hidrojen takımları şampiyonluğu elde etti.

 

 

2009-2010 Çocuk Satranç Ligi İlimizde oluşturulan üç gruptaki son tur karşılaşmalarıyla tamamlandı.  Muğla Merkez, Fethiye ve Marmaris İlçelerimizde oluşturulan Gruplarda mücadele 31 Ekim 2009 tarihinde başladı ve  26 Aralık’ta yapılan karşılaşmalarla lig tamamlandı.  

 

Muğla’da 6 kulübümüzün katılımı ile oluşturulan Merkez Grubu maçlarında, kulüp ana listelerinde bulunan 11 Yaş altı 70  sporcumuz mücadele etme şansı buldu. 5 Turluk mücadele sonunda Ortaca’dan  katılan Kemaliye İlköğretim Okulu takımı maçlarını 9 puanla  tamamlayarak birincilik kupasını kaldırdı. Grupta ikinciliği Bodrum Satranç, üçüncülüğü de Mutso 1 takımı elde etti. İlk üç dereceyi alan takımın sporcularına madalya verilirken takımlar da kupayla ödüllendirildi.

 

                Fethiye’de 27 takımın katılımı  başladı mücadele. Bu sayı Türkiye genelindeki en kalabalık grup olma özelliğini de Fethiye’ye kazandırdı. Fethiye Grubunda Vali Recai Güreli İlköğretim Okulu öğrencilerinin oluşturduğu  Şah Mat Takımı  birinciliği elde ederken  ikinciliği  Gazi İlköğretim’den Genç Gazi takımı, üçüncülüğü de Küçük Kaymakamlar takımı elde etti.

 

                Marmaris’te 20 takımın katılımıyla süren mücadele sonunda Marmaris Belediyesi GSK Hidrojen takımı birinci,  Helyum takımı ikinci, Marmaris Koleji Kartalları ise üçüncü oldu.

                Tüm Gruplarda ilk üç dereceye giren takımlara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından kupa, takım oyuncularına da madalya verildi.  Gruplarını birincilikle tamamlayan takımlar 20-26 Nisan 2010’da yapılacak Türkiye Çocuk Ligi Finallerinde ilimizi temsil edeceklerdir.

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !