ACI KAYBIMIZ: EMİN TANRIYAR'I KAYBETTİK.

İki yıldır Datça’da satranç hakemi ve antrenörü olarak aramızda olan arkadaşımız Emin Tanrıyar’ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Beklenmedik bir anda gelen kalp krizi genç yaşta arkadaşımızı aramızdan aldı. Arkadaşımıza rahmet, ailesine ve satranç camiasına baş sağlığı diliyoruz.

    Dolu Dolu geçen bir yaşam:

Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun olan Tanrıyar, üç yıl ingilizce öğretmenliğinden sonra, 1983 yılında başladığı gazetecilik hayatında Nokta Dergisi haber müdürü, Tempo, Ekonomik Trend Dergileri yayın yönetmenliği, İnter Medya Grubu yayın koordinatörü, Kanal E Televizyonu ekonomi editörü ve Ateş Hattı Programı Yayın Yönetmenliği görevlerinde bulundu. Tanrıyar, İMKB'nin beş bölümlük televizyon belgeseli projesini gerçekleştirdi. Datça Belediyesi Satranç Eğitim Merkezi'nde öğretmenlik de yapan Tanrıyar'ın ‘Dağı Delen Irmak’ adında bir de kitabı bulunuyor.

 

Biri kız iki çocuk babası 58 yaşındaki Emin Tanrıyar'ın cenazesi, yarın öğle vakti(26.09.2010)  Ankara Hacıbayram Camisi'nde kılınacak namazın ardından Cebeci Asri Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !