Fethiye Karaçulha Belediyesi Cumhuriyet Bayramı Açık Satranç Tur

Fethiye Karaçulha Belediyesi Cumhuriyet Bayramı Açık Satranç Turnuvası Sona Erdi.    


Fethiye Karaçulha Belediyesi Cumhuriyet Bayramı Açık Satranç Turnuvası; Karaçulha Belediyesi ve Satranç İlçe Temsilciliği organizasyonunda 24–25–26 Ekim tarihleri arasında Karaçulha Belediyesi salonunda iki kategoride (Genel ve on altı yaş Altı) gerçekleştirildi. On altı yaş altı kategorisinde 120 sporcu, genel kategoride ise 35 sporcu yarıştı. 7 tur üzerinden oynanan ve 44 adet çeyrek altın ödülün dağıtıldığı turnuvada; ödül kazanananların sıralaması aşağıda gösterilmiştir.

 

GENEL                        PUAN

 1.  Demre  Kerigan            

2.  Irmak   Sipahioğlu       

3.  Egemen Çağri  Ulaş      5

4.  Ziver   Aslan                 5

5.  Mert   Akinci                

6.  Ali     Altiatası              

7.  Eren Yilmaz Çabuk      

8.  Muratcan    Orakçi          

9.  Fatih    Saatçi                4

10.İsmaİl Kır                      4

 
ON ALTI YAŞ ALTI        PUAN

1. Erman Gökkaya                

2. Eren   Karakaya                6

3. Mehmet Baki  Özsoy        6

 
ON İKİ YAŞ ALTI            PUAN

1. Mert Şamil Gül                

2. Bora  Özcan                     6

3. Mustafa Kağan Arsal       6


Karaçulha Belediye Başkanı Turhan Kovancı, turnuvaya halkın çok ilgi gösterdiğini ve turnuvanın bir şenlik havasında geçtiğini belirtti. Ayrıca, bu organizasyonda teknik konularda ve malzeme  temininde yardımda bulunan TSF’na , ilçe Temsilcisine ve  hakemlere teşekkür etti. Turnuvayı geleneksel hale getirmek istediklerini sözlerine ekledi.

            TSF İlçe Temsilcisi Osman YAVUZ Fethiye’de yapılan çok ödüllü ilk açık turnuva olma özelliğini kazanan “Karaçulha Belediyesi Cumhuriyet Bayramı Açık Satranç Turnuvası” Cumhuriyetimizin ilanının 85. Yılı kutlamaları çerçevesinde yapılan satranç turnuvasının herkesi memnun ettiğini ve sporcuların çok güzel bir ortamda centilmence yarıştıklarını belirtti.

            Türk milletinin en anlamlı günlerinden biri olan Cumhuriyetin ilanının 85. Yılı nedeniyle yapılan turnuvanın düzeyli ve başarılı geçmesinden duyduğu mutluluğu da sözlerine ekledi. “Şahsım ve Federasyon adına turnuvada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Diyerek sözlerini bitirdi.

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !