İL YÖRE KARŞILAŞMALARI SONA ERDİ

2009  Türkiye Kulüpler Şampiyonası İl Yöre Yarışmaları 31 Mayıs'ta yapılan karşılaşmalarla sona erdi. Dört grupta gerçekleşen yarışmalarda Muğla Merkez Grubunu birincilikle tamamlayan Muğla Üniversitesi Spor Kulübü, Bodrum Mavi Yolculuk Grubunu birinci tamamlayan Maltepe Üniversitesi Marmara Koleji Spor Kulübü, Garetta Garetta Grubunu birinci tamamlayan Dalyan Belediyesi Spor Kulübü ve Köyceğiz Göl Grubunu birincilikle tamamlayan Hamitköy İlköğretim Okulu Spor Kulübü temmuzda Konya'da yapılacak olan Kulüpler Şampiyonası finallerine Muğla'yı temsil etme hakkını kazandılar.

    Merkez Grubunun son gününe gelindiğinde aynı puana sahip iki kulübün maçları vardı. Son ana kadar hangi kulübün Konya'ya gideceği belli değildi. Sabah oturumunda 4-4 beraberlik vardı. Her şey son oturumda belli oldu. Kafkasör Kulübüne karşı 4/5-3/5 üstünlük sağlayan Muğla Üniversitesi Spor Kulübü grubu birincilikle tamamladı. Kafkasör 2., Muğla Belediyesi de 3. oldu. Maçlardan sonra ilk üç dereceyi alan kulüplere kupaları İl Temsilci Yardımcısı Cemalettin Yurdakul tarafından takım kaptanlarına verildi. Ayrıca İlk dereceye giren takımları oyuncularına da madalya verildi.

    Merkez Grubundaki gibi bir çekişme de Garetta Garetta Grubunda gerçekleşti. Aynı puana sahip iki takım son iki turda karşı karşıya geldi. İlk tur 4-4 biterken eşitliği son turda rakibi Marmaris Belediyesi GSKulübüne 5-3 üstünlük sağlayan Dalyan Belediyesi bozdu ve Konya'ya gitmeye hak kazandı.

    Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !