SATRANCIN HIZLILARI BELLİ OLDU!

       Datça Belediyesi’nin desteğinde; Türk Hava Kuvvetleri’nin 100.yıl anısına 18-22 Ağustos tarihleri arasında Datça / Muğla'da gerçekleştirilen 2011-2012 Türkiye Hızlı Satranç Şampiyonası sona erdi. Oynanan son tur maçlarının ardından Açık kategoride 7 tur sonunda kazandığı 6 puan ile Muhittin Büker Türkiye Hızlı Satranç Şampiyonu oldu. İkinci ve üçüncünün averajla belirlendiği şampiyonada IM Burak Fırat ikinci, IM Suat Soylu üçüncü sırayı aldı.
      16 Yaş altı kategorisinde ise şampiyon değişmedi. Son iki yılın 16 Yaş Altı Türkiye Hızlı Satranç Şampiyonu CM Cankut Emiroğlu 7 tur sonunda kazanmış olduğu 7 tam puan ile  yeniden şampiyon olarak üst üste üçüncü kez bu başarıyı elde etti. Şampiyona'da averajla Melih Kart ikinci, Emre Emin Dedebaş üçüncü sırayı aldı.

      Şampiyonaya Muğlalı satranççıların ilgisi sevindiriciydi. Turnuvada Açık'ta Demre Kerigan son turda galibiyeti kaçırınca şampiyonayı beşincilikle tamamladı ve 500 TL para ödülü aldı.  16 Yaş Altı kategorisinde ise Berkin Erdem 5., Kerem Aktaş 6. ve Ege Kargın sekizinci oldular ve gururumuz oldular. Sporcularımızı başarılarından  dolayı kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Turnuva ile ilgili detaylı bilgiye turnuva sayfasından ulaşabilirsiniz 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !